Yazar Hakkında

HUSEYIN SAYIN

Hüseyin SAYIN

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimi alan Hüseyin Sayın, daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı.

İnci GS Yuasa pazarlama biriminde 6 yıl boyunca farklı pozisyon ve kademelerde görev aldı. Bu süreçte şirket markalarının (İnci Akü, EAS) “Global Marka Stratejilerinin” oluşturulması süreçlerinde de farklı yönetsel görevlerde bulundu. Aynı dönem İnci Holding ve bazı grup şirketlerinin dijital pazarlama çalışmalarının yürütülmesinde de çeşitli liderlikler yaptı. Pazarlama üzerine etkin platformlardan biri olan BrandTalks’ta uzun süre yazı yazdı ve geliştirici ekipte yer aldı.

Daha sonra Nissan markasının pazarlama departmanında iş hayatına devam eden Sayın, markanın Türkiye ve Kuzey Afrika Ülkeleri Pazarlama İletişimi Yöneticiliği görevini yürüttü. İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde ve Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde pazarlama ve iletişim üzerine dersler veren Sayın, aynı zamanda Management Center Türkiye’de pazarlama ve iletişim üzerine uzman eğitimci olarak görev almaktadır. Aynı zamanda oyun şirketi olan Click Game Studio’nun üst yöneticiliğini de yapan Sayın, bu süreçte şirkete global yatırım aldırmayı da başarmıştır.

2008 yılından bu yana pazarlama, marka ve iletişim üzerine blog yazan Hüseyin Sayın, yönettiği ve liderlik ettiği çalışmalar ile 9 uluslararası, 2 ulusal ve 3 kurum ödülüne layık görüldü. Otomotiv Yan Sanayi, Eğitim, Enerji, Eğlence, Kimya ve FMCG (Hızlı Tüketim Ürünleri) gibi sektörlerde farklı markalara pazarlama ve iletişim alanında danışmanlıklar yaptı ve yapmaya da devam etmektedir. Pazarlama ve iletişim alanında konferanslar ve seminerler vermeye devam eden Sayın’ın İletişim Şah-Mat dışındaki yeni kitap çalışması da sürmektedir.

Lisanslı CMAS Su Altı Dalışçısı, Bilardo ve Yelken Sporcusu ve aynı zamanda AKUT üyesidir.